cheeking دوربین جهانگیری اسحاق جهانگیری

cheeking: دوربین جهانگیری اسحاق جهانگیری انتخابات ریاست جمهوری اخبار انتخابات 96 مناظره 96 اولین مناظره انتخاباتی

گت بلاگز علمی پزشکی وزارت بهداشت در هفته‌ای ‌که گذشت

وزارت بهداشت در هفته‌ای که گذشت با رویدادهای متعددی مواجه بوده که به بیان بعضی از این موارد می‌پردازیم.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ افتتاح اورژانس تازه 2 بیمارستان گلستان تا چند ماه آینده، شرح مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز، کم کردن ۲۵ درصدی تلفات جانی ناشی از بیماری های غیر واگیر، ١٥ درصد ازدواج ها با نابارورى همراه هست، کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام کنند سلامت اولویت چندم آن ها است؟، پزشکان تخصصی را وادار به مدیریت بیمارستان نکنیم بخشی از اخبار وزارت بهداشت در هفته گذشته هست.
افتتاح اورژانس تازه 2 بیمارستان گلستان تا چند ماه آینده
مشاور وزیر بهداشت و مدیر اورژانس کشور به همراه ریاست دانشگاه گلستان از مرکز فوریت استان و اورژانس در حال ساخت بیمارستان ۵ آذر دیدار بعمل آوردند.

کولیوند ساخت بخش اورژانس را در هر دو بیمارستان استاندارد ارزیابی نمود و عنوان کرد: انشاءالله ظرف چند ماه آينده این دو بخش جهت ارائه خدمات به بهره برداری خواهند رسید.
شرح مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز
محمدهادی ایمانیه مدیر دانشگاه علوم پزشکى شیرازبا اشاره به مسمومیت دانشجویان دانشگاه شهید باهنر شیراز گفت: از مجموع ٢٨٤ دانشجو تنها ١٢ نفر به بیمارستان حضرت على اصغر شیراز انتقال یافته شدند که حال عمومى آنها خوب بوده که یا تعدادى از آنها از بیمارستان ترخیص شدند و مابقى به احتمال زیاد امروز مرخص مى شوند.

عبارات مهم : آموزش

رئیس علوم پزشکى شیراز با اشاره به علت بیمارى دانشجویان گفت: به احتمال زیاد این عنوان یک مسمومیت غذایی بوده البته امکان وجود میکروبى به نام اشیگلانیز وجود دارد که ما نمونه هاى غذایی را براى کشت آزمایشگاهى فرستادیم که در صورت تایید وجود این میکروب دانشجویان باید پنج روز آنتى بیوتیک مصرف کنند.

کم کردن ۲۵ درصدی تلفات جانی ناشی از بیماری های غیر واگیر
علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به طرح تحول سلامت و تاثیر آن در روستاهای کشور اظهار داشت: وزارت بهداشت جهت همه مردم کشور عزیزمان ایران بسته خدمات بهداشتی تهیه دیده و با مراجعه مردم به مراکز بهداشتی از این خدمات برخوردار می شوند.

وی تصریح کرد: تدوین برنامه پیشگیری از بیماری های غیر واگیر به منظور کنترل عوامل خطر این امراض انجام شده است و با اجرای آن تا ده سال آینده از ۲۵ درصد فوت ایرانیان جلوگیری می شود.

١٥ درصد ازدواج ها با نابارورى همراه است
حسن هاشمی وزیر بهداشت با بیان اینکه سه میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد، گفت: یکی از پرسشها جدی زوج های جوان ناباروری است و ١٥درصد ازدواج ها با نابارورى همراه است که باید خدمات درمانی مورد نیاز به این زوج هاى نابارور ارائه شود.

هاشمى عنوان کرد: ۱۵ مرکز درمانی تازه ناباروری با تعرفه های دولتی و با تمرکز بر مناطق محروم امروز به طور همزمان افتتاح شد.
وى با بیان اینکه ۲۸ مرکزی که قبل از این فعال بودند تجهیز و نوسازی شدند، افزود: در جهت حمایت از زوج های نابارور، ۸۵ درصد از هزینه های درمان ناباروری در این مراکز در قالب طرح تحول سلامت تحت پوشش قرار می گیرد و این در حالیست که هنوز بیمه ها از درمان ناباروری حمایت کافی ندارند.
کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام کنند سلامت اولویت چندم آن ها است؟

ایرج حریرچی با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، گفت: ما به عنوان خدمت گزار مردم در حوزه سلامت به صورت جدی از کاندیداها درخواست داریم که موضع خود را در مورد حوزه سلامت مشخص کنند و اعلام دارند که سلامت مردم اولویت چندم آنها بوده و چه برنامه های خاصی در این زمینه دارند.
وی راجع به انتظار وزارت بهداشت از شوراهای شهر و دِه گفت: اکنون 75 درصد مردم شهرنشین شده است اند ، نامزدهای ورود به شوراهای شهر و دِه باید مشخص کنند که در این شرایط تازه چه نظر و برنامه هایی جهت تامین سلامت مردم در شرایط تازه دارند، تا با توجه به مطالبات مردم در حوزه سلامت تصمیم گیری جهت مردم دقیق تر باشد.

حریرچی افزود: در شهر بزرگی مانند پایتخت کشور عزیزمان ایران مردم هر روز به طور میانگین 75دقیقه در ترافیک می مانند یعنی سالی بیش از 400 ساعت از وقت مردم در ترافیک هدر می رود،اعضای شوراهای شهر باید نشان دهند که جهت کنترل معضل شهری ترافیک چه برنامه ای دارند.

پزشکان تخصصی را وادار به مدیریت بیمارستان نکنیم
حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حیف است که پزشکان کارامد عرصه تخصصی را به کار مدیریتی اداره بیمارستان وادار کنیم و باید در آینده وقت بیشتری در استفاده از افراد متخصص داشته باشیم، در بحث آموزش پزشکی اکثر آموزش ها تئوری است و باید آموزش عملی هم داشته باشیم که دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این عرصه پیش قدم است.

وزیر بهداشت بیان کرد: در بحث مدیریت و آموزش پزشکی باید با مسئولیت معاونت توسعه، منابع انسانی، بودجه و هزینه شاهد تقویت نیرو ها باشیم، باید فرهنگ آموزش ایجاد شود و قرار نیست هنگامی که تربیت مدیر بیمارستانی داریم پرشک را وارد عرصه مدیریتی کنیم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | سلامت | شیراز | بهداشت | اورژانس | بهداشتی | دانشگاه | بیمارستان | دانشجویان | بیمارستان | وزیر بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog