cheeking دوربین جهانگیری اسحاق جهانگیری

cheeking: دوربین جهانگیری اسحاق جهانگیری انتخابات ریاست جمهوری اخبار انتخابات 96 مناظره 96 اولین مناظره انتخاباتی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وسوسه‌های خطرناک زیاد کردن قیمت ارز

یک اقتصاددان می‌گوید متاسفانه‌ عده‌ای هستند که حتی امیدوارند قیمت ارز به ۶۲۰۰ تومان برسد و آن را جهت اقتصاد بافایده می‌دانند، در حالی‌ که چنین نیست و افرایش قیم

وسوسه‌های خطرناک زیاد کردن قیمت ارز

وسوسه های خطرناک زیاد کردن قیمت ارز

عبارات مهم : ایران

یک اقتصاددان می گوید متاسفانه عده ای هستند که حتی امیدوارند قیمت ارز به ۶۲۰۰ تومان برسد و آن را جهت اقتصاد بافایده می دانند، در حالی که چنین نیست و افرایش قیمت ارز اوضاع اقتصاد کشور را بهم می ریزد.

ایسنا نوشت: مرتضی افقه راجع به اوضاع ارز اظهار کرد: به نظر من با توجه به درآمد ارزی، دولت می تواند قیمت ارز را کنترل کند. هر چند که در مواردی هم مشاهده کردیم که علی رغم کارها بانک مرکزی؛ قیمت ارز آنگونه که مورد نیاز بود تعدیل نشد و این نشان دهنده این است که کنترل ارز می تواند از دست دولت خارج شود و این مسئله خوشایندی نیست.

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اهواز شیراز با اشاره به اینکه متاسفانه اکنون می بینیم که عده ای از قیمت های ۶۰۰۰ تا ۶۲۰۰ تومانی ارز صحبت می کنند و معتقدند که اگر به این قیمت برسیم جهت اقتصاد کشور عزیزمان ایران بافایده است و صادرات رونق خواهد گرفت، تاکید کرد: در حالی که چنین نیست و چنین نرخی جهت اقتصاد ما مخرب هست. دولت باید بتواند ارز را در حدود ۴۵۰۰ تومان نگه دارد.

وسوسه‌های خطرناک زیاد کردن قیمت ارز

افقه ادامه داد: متاسفانه بعضی افرادی که می خواهند قیمت ارز زیاد کردن یابد به روی دولت نفوذ دارند. با این حال باید هشدار داد که این روش غلط هست. همانطور که دیدیم در دولت احمدی نژاد هم اتفاق افتاد و حاصلی جز بهم ریختن اوضاع اقتصادی نداشت.

وی راجع به چشم انداز اقتصاد کشور عزیزمان ایران در سال ۱۳۹۷، چنین توضیح داد: بعید می دانم که دولت راجع به بعضی شاخص ها از جمله شاخص رشد اقتصادی بتواند کار خارق العاده ای انجام دهد. دولت هرکاری که از دستش بر می آمد در سال های گذشته انجام داد و کسب و کار را رونق بخشید.

یک اقتصاددان می‌گوید متاسفانه‌ عده‌ای هستند که حتی امیدوارند قیمت ارز به ۶۲۰۰ تومان برسد و آن را جهت اقتصاد بافایده می‌دانند، در حالی‌ که چنین نیست و افرایش قیم

افقه تصمیم گیری راجع به بعضی شاخص ها را بر عهده کل نظام دانست و گفت: اکنون کل نظام باید مسئله ی بیکاری را دریابد و جهت اصلاح اوضاع رشد اقتصادی کمک کند. یکی از بااهمیت ترین مواردی که در رشد اقتصادی مهم است و به تنهایی به وسیله دولت قابل حل نیست، موانع کسب و کار هست. اکنون تمام ارکان حاکمیت باید همکاری کنند که فضای کسب و کار اصلاح یابد تا بتوانیم شاهد زیاد کردن رشد اقتصادی و اصلاح فضای کسب وکار باشیم.

این اقتصاددان راجع به تورم و افق آن در سال ۱۳۹۷، در ادامه به مسئله اوج بودن نقدینگی در اقتصاد کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: نقدینگی اوج در اقتصاد کشور عزیزمان ایران این آمادگی را دارد که در بازارهای متفاوت التهاب ایجاد کند، همانطور که اکنون می بینیم در بازار ارز ایجاد کرده هست. اگر مجموعه حاکمیت به دنبال آن نباشد که با جدیت کسب و کار را رونق بخشیده و نقدینگی را به سمت تولید هدایت کند، نقدینگی به سمت بازارهای دلالی هدایت خواهد شد.

واژه های کلیدی: ایران | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog